DERNEĞİMİZİN KURULUŞU

Derneğimiz geçmiş yıllardan itibaren 2013 Mayıs – Haziran arasında ön hazırlığı hızlandırarak 01.07.2013 tarihinde 7’den 70’e Hemşerilerimiz ve arkadaşlarımızın fikir alışverişi ile ÇARDAK / DENİZLİ de kurulmuştur. Bu anlamda Belediye Başkanımız ve İlçemizin Kaymakamının katılımı ile bir toplantı tertip edilmiş ve toplantıda aşağıdaki kararlar alınmıştır.Sayın hemşerilerimiz, değerli arkadaşlarımız ve dostlarımız,
Sizlere daha önce bildirdiğimiz Çardak’ta kurmak istediğimiz dernek ile ilgili;
- e-posta yada telefonla davet ettiğimiz arkadaşlarımızdan bize geri dönen 20 – 25 arkadaşlarımızın katılımı ile 01 Temmuz 2013 tarihinde Çardak’ta bir toplantı gerçekleştirdik.
- Derneğimizin İsim anketine katılım sonucunda ÇARDAK AĞAÇLANDIRMA DOĞA VE EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ ismi seçildi. oANKET SONUCU İÇİN TIKLAYINIZ.
- Toplantının sonunda dernek içeriğinin son hali şekil almış ve ekte bilgilerinize sunulmuştur.
- Bu hali ile 04 Temmuz 2013 tarihinde derneğimizin kurulması için ilgili makamlara resmi evraklar teslim edildi.
- Derneğimiz İç İşleri Bakanlığının onayından sonra aktif faaliyetine başlayacak ve ilk resmi kurul toplantısı yapılıp, derneğimizin yönetim kurulu seçilecek.
- Toplantıdan birkaç kare görüntü aşağıdadır.

Tabii ki yapılan iyiliğin gizlisi makbuldür. Bizim burada yapmak istediğimiz sigara içen arkadaşların ayda bir paket sigara az içip bunun karşılığında edineceği tasarrufu memlekete güzel bir iş için, bir hayır için harcamak. “Elimi ben de bir taşın altına koydum” demek. “Hayırlı bir topluluğun içinde ben de varım” demek.
Hepimizin kendi içinde yaptığı bir iyilik vardır elbet. Fakat birlikten kuvvet doğacaktır. Kimse bir okula bir dersliği tek başına yaptıracağı gibi bir okul yaptırmak birliktelikten geçecektir. Ya da kimse bir yere bin ağaç diktim diyemeyecektir. Bizim naçizane düşüncemiz bunu yapmaktır. Sizleri bu konularda yeni gelişmeler olduğunda da bilgilendireceğiz.
Kurulan dernekte çalışanların tümü gönüllü arkadaşlardan oluşacaktır. İhtiyaçları bizim ve bizim gibi düşünen işveren, fabrika sahibi ve de hayırsever arkadaşlar tarafından karşılanacaktır.
Bizler boşa masraf etmemek adına Belediyenin tahsis edeceği büro ya da müsait olduğunda Belediye’mizin 60 kişilik nikah salonunda toplantılarımızı düzenleyeceğiz. Bizler boşa masraf etmek yerine edindiğimiz her bir kuruşu bir hayra harcayacağız.
Bunun görülmesi için dernek çalışanları doğru düzgün dürüst, bunun neticesinde de açık, net, şeffaf bir oluşumda, kesinlikle siyaset dışı bir dernek olarak düşüncelerimizi sizlerin de desteği ile uygulamaya geçirmek için çalışacağız.
Özetle: Amacımız doğaya saygılı, faydalı, eğitime katkılı bir dernek olmaktır.


KURULUŞ TOPLANTISINDAN BİR KAÇ KARE

toplantıkare1


toplantıkare2