DERNEĞİMİZİN KURULUŞU

Derneğimiz geçmiş yıllardan itibaren 2013 Mayıs – Haziran arasında ön hazırlığı hızlandırarak 01.07.2013 tarihinde 7’den 70’e Hemşerilerimiz ve arkadaşlarımızın fikir alışverişi ile ÇARDAK / DENİZLİ de kurulmuştur. Bu anlamda Belediye Başkanımız ve İlçemizin Kaymakamının katılımı ile bir toplantı tertip edilmiş ve toplantıda BU KARARLAR alınmıştır.


DERNEĞİMİZİN ADI

Bizler BU FORM ile derneğimiz amacına uygun bir anket çalışması yaptık. BU NETİCE ile ismimizi seçtik. 05.07.2013 tarihinde BU YAZI ile de sizlere bildirmeye çalıştık.

LOGO


DERNEĞİMİZİN AMACI

Derneğimiz adından da anlaşılacağı gibi ÇARDAK / DENİZLİ bölgesinden başlayarak, yeşillikte eksik kalan köylere, beldelere ağaçlandırmada yardımcı olmak, doğa sevgisini çevremize aşılamak, eğitime gönül vermiş insanlarla ihtiyaç sahibi gençlerimize bilgiyi aktarmak adına kurulmuş bir dernektir. Amacımız TÜZÜĞÜMÜZDE açıkça bildirilmiştir.

NEDEN BİR DERNEK?

Bir insan bir ağaç dikebilir. Belki on farklı ağaç diker. Fakat bir orman oluşumu için topluluk gerekir. Yine bir insan bir kitap yardımı yapabilir. Belki o kitapların değerleneceği bir derslik de yapabilir. Peki yapmak istediğiniz daha büyük bir hayırsa? Topluluk her zaman bir güç olmuştur. Bizim düşüncemiz bu gücü eğitime, bilgiye, yaşama aktarmaktır. Bununla ilgili bizim ilk oluşum sürecimizde düşüncelerimizi sizlere 17.06.2013 tarihinde BU YAZI ve 01.07.2013 tarihinde de BU YAZI ile aktarmaya çalıştık.


DERNEĞİMİZİN STRATEJİK PLANI VE ÇALIŞTAY RAPORU

Derneğimizin Stratejik Hedeflerinin bulunduğu dosyaya BURADAN ulaşabilirsiniz.